Osoby zajmujące się muzyką, na pewno próbowały korzystać z programów dostępnych w internecie, które umożliwiają bawienie się opcjami muzycznymi. Część z nas szukała także programu, który umożliwi przycięcie muzyki, dzięki czemu będziemy mogli zapisać kawałek wybranego przez nas utworu i dodać go na przykład do filmiku. Przedstawimy pięć programów do przycinania muzyki! 

Mp3DirectCut 

Pierwszą aplikacją jest darmowe narzędzie przeznaczone do edytowania plików muzycznych, plików MP3. Program waży zaledwie kilkanaście mega. Programu można używać do przycinania piosenek, muzyki, do tworzenia dzwonków telefonicznych. Aplikacja oferuje także możliwość wycinania, wklejania, usuwania, a nawet zmieniania głośności – bez konieczności dekompresji pliku muzycznego. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nasz czas, a jakość pozostaje bez zmian. Program może także rejestrować dźwięki oraz zapisywać je w formacie MP3 za pomocą kodera. 

Obsługę tego programu oceniamy jako bardzo dobrą, program jest mały, ale intuicyjny w użyciu, wygląd jest klasyczny, a co najlepsze – z programu można korzystać nawet z wiersza poleceń! 

Audacity 

Darmowy program do przycinania muzyki, z otwartym dostępem do kodu źródłowego oraz dostępny na wielu systemach operacyjnych. Służy do nagrywania, edycji dźwięku, analizy, a także jest możliwe importowanie MIDI. Edycja umożliwia przycinanie, sklejanie, a także miksowanie dźwięku. Można także nakładać efekty na ścieżki dźwiękowe. Nagrywanie można aktywować w sposób manualny lub automatyczny. 

Ashampoo Music Studio​ ​2018 

Rozbudowany program do obróbki plików muzycznych, za jego pomocą można konwertować, nagrywać, miksować pliki muzyczne. Aplikacja pozwala także na zarządzanie kolekcjami piosenek, kopiowanie z dysków, a nawet tworzenie własnych 

okładek CD. Można także wycinać i tworzyć muzykę z filmów. Aplikacja jest darmowa, można ją pobrać na stronie producenta. Działa na systemie operacyjnym Windows. 

Any Audio Converter

Bezpłatna, bardzo prosta i wygodna w użyciu aplikacja do obróbki dźwięku, w tym jego wycinaniu. Aplikacja pozwala na pobieranie dźwięków z serwisu Youtube, co jest niezwykle dobrą opcją dla osób, które często próbują ściągać piosenki z serwisu YT. Aplikacja obsługuje formaty mp3, ogg, wav, aac, m4a i wma. 

Free Audio Editor 

Jak sama nazwa wskazuje, darmowy program do przycinania muzyki online. Z programu możemy skorzystać na stronie producenta, jest to prosty w obsłudze program umożliwiający wycinanie wybranych przez nas fragmentów utworów, z innych piosenek. Program działa w formatach MP3, WAV, AAC, AC3, M4A, OGG i WMA. Aplikacja bardzo dobrze sprawdzi się, jeśli chcemy za jego pomocą tworzyć dzwonki audio, do naszego telefonu. 

Wszystkie te programy możemy uzyskać w pełni za darmo, jedyne co musimy to wejść na stronę producentów, i je pobrać. Aplikacje nic nie kosztują, wiele z nich ma bardzo dużo opcji, które idealnie nadadzą się na obróbkę plików muzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *