W internecie znajdziemy mnóstwo przydatnych aplikacji, które ułatwią nam nasze działanie. Jeśli interesujemy się fotografią lub jesteśmy grafikiem, to zawsze przydać nam się może program do przerabiania zdjęć. Czy to, by zmienić ostrość lub kontrast, czy to dodać jakiś element do tła, a może obciąć zdjęcie do wybranych przez nas rozmiarów. Głównym i niekwestionowanym wygranym jest Photoshop, jednak ze względu na swoją cenę może odstraszać. Dlatego prezentujemy – TOP 5 programów do obróbki zdjęć. 

Aplikacje do obróbki zdjęć, najlepsze streszczenia 

Przedstawiamy 5 programów, które w większości są darmowe, a przede wszystkim profesjonalne, idealnie nadadzą się do pracy przy zdjęciach, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, ceniących sobie komfort działania. 

GIMP 

O gimpie każdy chyba słyszał. Darmowy program do przerabiania zdjęć, mający już co prawda kilkanaście lat, ale sprawdzający się w dalszym ciągu najlepiej. Udostępniony kod źródłowy umożliwia każdemu modyfikować go i implementować nowe elementy. Jest to idealna konkurencja do płatnego Photoshopa, możliwości ma bardzo dużo, programem wytniemy postać, zmienimy parametry obrazu. W programie użyjemy też bardzo dużą ilość wtyczek. 

NIK COLLECTION 

Jeśli nasza pamięć nie zawodzi, to ten program był płatny, nawet kilkaset dolarów, na szczęście po przejęciu go przez Google, możemy go użytkować w pełni za darmo. Użytkownik otrzymuje zestawy narzędzi, dokonamy podstawowej obróbki, zmienimy kontrast, balans bieli, szczegółowość cieni. Program jest idealnym rozwiązaniem dla osób zajmujących się profesjonalną fotografią. 

Darktable 

Program, będący konkurencją popularnego Lightrooma, umożliwia obróbkę zdjęć, korekt bieli, kontrastu, nasycenia, ekspozycji, jak i innych zaawansowanych parametrów. Program zawiera również profile aparatów fotograficznych, dzięki czemu uzyskamy odszumianie czy ustawimy przydatną dla nas biel. Obsługuje także RAW-y, program po połączeniu z Nik Collection, będzie połączeniem dwóch bardzo dobrych programów, które umożliwią wykonanie większości zadań. 

Fotor 

Program do przerabiania zdjęć, dostępny online. W początkowej fazie powstał jako aplikacja na telefony, w tej chwili możemy go użyć także na komputerach osobistych. Bardzo intuicyjny, mnóstwo filtrów, dostosowanie kolorów, jasności, ostrości, dodawanie ramek czy winiet. Oprócz tego podstawowe funkcje, umożliwiające pomoc przy zajmowaniu się fotografią. Jest to idealne narzędzie dla osób zajmujących się fotografią, jako osoby początkujące, ze względu na łatwość w obsłudze, intuicyjność 

Pixlr 

Program do przerabiania zdjęć, dostępny online. Zdjęcia załadujemy przez stronę internetową, ma dwa edytory, które przypominają profesjonalne programy do obróbki zdjęć. Umożliwia wycinanie, dodawanie elementów, grafik, twórcy udostępnili także kilkaset filtrów twórczych. Jest to kolejna, aplikacja idealna dla początkujących, posiada wszystkie cechy i możliwości, które powinna posiadać taka aplikacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *