Każdy z nas, kto posiada komputer stacjonarny, laptop, musi pamiętać o konserwacji sprzętu, aktualizowaniu sterowników oraz ich instalacji, w celu poprawnego działania komputera. Jest to rzecz bardzo ważna, zwłaszcza gdy kupujemy nowy komputer, na którym takich sterowników jeszcze nie mamy. Z pomocą przychodzą nam programy do aktualizacji sterowników. Od tego zależy dobra praca naszego komputera stacjonarnego. Przedstawimy kilka aplikacji, które nam w tym pomogą. 

Darmowe programy do sterowników 

Sterowniki są programami, które odpowiadają za dane urządzenie, komunikują się między komputerem a sobą. Jeśli nasz komputer działa wolniej, karta graficzna nie chce odtworzyć nowego programu, dźwięk się nie włącza, może to być wina braku sterownika. W tych sytuacjach mogą nas wyręczyć programy, które same lokalizują, oraz aktualizują sterowniki do najnowszej wersji.

Driver Booster Free

Jest to najbardziej skuteczny oraz wygodny program. Jego cechą jest działanie w tle i automatyczne wykrywanie, czy dany sterownik wymaga aktualizacji, czy nie. Przyda się zawsze, gdy widzimy, że nasz PC działa wolniej lub zainstalowaliśmy czysty system operacyjny na urządzeniu. Program samodzielnie pobiera i instaluje wszystkie niezbędne sterowniki. Niewątpliwie jego zaletą jest szybkość – cały proces trwa góra kilka sekund. 

SlimDrivers

Automatycznie identyfikuje sterowniki, które wymagają aktualizacji. Niestety program jest wyłącznie w angielskiej formie, ale nie będzie to problemem dla większości użytkowników, do obsługi wymagana jest podstawowa wiedza języka angielskiego. Program oferuje wszystkie niezbędne opcje, jest bardzo prosty w obsłudze, działa bardzo szybko, a dodatkową cechą jest możliwość instalowania tych sterowników, których już nie potrzebujemy w systemie operacyjnym. 

DriverPack Solution

Ostatnim programem do aktualizacji sterowników, jaki polecamy, jest program DriverPack Solution. Jest to kompleksowa aplikacja, która będąc połączona z siecią, zaktualizuje sterowniki, ale większe wrażenie robi możliwość działania offline. Podczas pierwszego korzystania z programu, możemy zdecydować której wersji będziemy chcieli używać, czy wersji online, czy wersji offline. Jest to niezwykle przydatna opcja, dla informatyków, bowiem w wersji offline, nasza baza sterowników zostanie ściągnięta, oraz zapisana na naszym dysku.

Możemy też ją zapisać na płycie,w formacie .iso, dzięki czemu, gdy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy, zawsze będziemy mogli dać mu płytę, w celu zainstalowania sterowników, na komputerze który nie ma dostępu do sieci. Program ten jest polskojęzyczny, ma bardzo przyjemny interfejs, jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Aplikacja działa sprawnie, pobiera, szuka sterowników, które nie są zaktualizowane, i je oczywiście pobiera i instaluje. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *