Firmę Volvo zna każdy, słynie ze swoich produkowanych samochodów na całym świecie. Jest jeszcze jedna rzecz, którą ta firma produkuje – maszyny budowlane Volvo. Słyną one na całym świecie ze swojej skuteczności, mocy, wykonania. Używają ją w wielu miejscach na świecie, profesjonalne firmy budowlane. Czym firma Volvo sobie zasłużyła i jakie pojazdy oferują? Przekonacie się poniżej. 

Czym jest Volvo? 

Volvo jest szwedzką marką samochodów, które są produkowane przez koncern Volvo AB, od roku 1927. Firma miała nawet połączyć się z Renaultem, jednak ze względu na niezadowolenie akcjonariuszy, do tego nie doszło. Koncern ten ma znaczenie światowe, gdyż produkuje samochody, autobusy i co najważniejsze – maszyny budowlane. 

Ciekawostką na temat Volvo jest fakt, że jej jedyna na świecie fabryka koparko-ładowarek znajduje się w Polsce – tuż pod Wrocławiem. Volvo BL71 jest maszyną budowlaną, która zajmuje trzecie miejsce pod względem sprzedaży w naszym kraju. Oprócz tego jedyna fabryka części zamiennych, także znajduje się w Polsce. 

Maszyny dla wymagających 

Volvo w swojej ofercie posiada cały wachlarz pojazdów budowlanych, między innymi: koparki, ładowarki kołowe, wozidła przegubowe, sztywnoramowe, rozściełacze asfaltu, walce, układarki rur, czy maszyny wyburzeniowe. 

Volvo maszyny budowlane charakteryzują się idealnym wręcz wykonaniem. Sprzęt ten pokazywany jest na najróżniejszych targach budowlanych. 

Koparki Volvo mają najlepsze osiągi, dzięki czemu pozwalają realizować zadania lepiej, wydajniej i szybciej. Maszyny są wyposażone w potężne silniki bazujące na zaawansowanej technologii, kilkudziesięciu latach doświadczenia oraz zużywają mniej paliwa niż dotychczas. To wpływa oczywiście na firmę oraz jej rentowność. 

Ładowarki Volvo są jeszcze bardziej inteligentne, szybsze i bardziej wytrzymałe od swoich poprzedników. Dają sobie radę w szerokiej gamie zastosowań, dzięki używaniu nowoczesnych rozwiązań. Można je stosować od prac w infrastrukturze, do ciężkich kamieniołomów. 

Walce do gruntu zapewniają maksymalną uniwersalność oraz wydajność. Zaimplementowano nowe silniki, jeszcze bardziej wydajniejsze, oferujące wysokie momenty obrotowe. Pozwala to zużywać mniej paliwa niż inne maszyny tego typu. 

Rozściełacze asfaltu są intuicyjne, posiadają wysokiej klasy podzespoły, które zapewniają najbardziej wydajną pracę. Pozwalają na uzyskanie najlepszej jakości dróg, asfaltu. 

Maszyny Volvo zasłynęły na świecie z powodu swojej efektywności, postawieniu na jakość, podzespoły, nowe silniki, większą moc. To wszystko daje nam świetne rozwiązanie, jakimi są maszyny budowlane volvo. Jest to idealna opcja dla dużych firm budowlanych, które zajmują się infrastrukturą, budowaniem obiektów, rozbiórką starych domów, wykładaniem asfaltu, czy przekopywaniem ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *