Jak zarabiać na Raspberry PI – zastosowanie

Jak zarabiać na Raspberry PI – zastosowanie

Raspberry ma mnóstwo zastosowań, głównie służy celom hobbystycznym, poszerzaniu wiedzy, dobrej zabawie, ale może też służyć celom komercyjnym. Z roku na rok rośnie sprzedaż tego urządzenia – w 2018 roku sprzedano aż 17 milionów urządzeń Raspberry Pi. Jest to najpopularniejsze urządzenie płytkowe, a jak to bywa, przy niskiej cenie, a wysokiej wydajności – nasz mini komputer przydaje się też do zarabiania pieniędzy. Sprawdzimy jak to możliwe oraz jakie zastosowania raspberry Pijeszcze ma w zanadrzu. 

Ograniczenia Raspberry Pi 

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego Raspberry nie jest najlepszym narzędziem do takich zadań. W trudnych warunkach przemysłowych, Raspberry Pi napotyka na ograniczenia. Jeśli temperatura się podniesie, chociaż minimalnie, to rdzeń procesora, ze względu na swoje bardzo małe rozmiary, staje się coraz gorętszy, co prowadzi do utraty mocy obliczeniowej. 

Mini komputer posiada także bardzo małą kartę SD, co prowadzi do ograniczonej ilości zapisów cykli, nie są odpowiednie jako pamięć podręczna, a co za tym idzie – zastosowanie Raspberry pi w celach przemysłowych jest pomysłem nieco słabym. 

Przykładowe zastosowania Raspberry 

Dobrym przykładem w tej kwestii będzie PiXtend – profesjonalna karta rozszerzeń, dla Raspberry Pi. Może być używana do regulacji, sterowania oraz jako środowisko z zakresu technologii elektroniki i programowania. 

Jego interfejsy, stała pamięć, możliwość monitorowania funkcji, to cechy, które czynią go możliwym do zastosowania komercyjnego. Komputer jest wtedy także odporny na wyższe temperatury oraz może zostać zainstalowany w panelu sterowania. 

Raspberry Pi i jego zastosowania komercyjne 

Urządzenie możemy przekształcić w nawigację GPS oraz w odtwarzacz muzyki. Nie będzie też problemu przy zastosowaniu urządzenia jako dysk sieciowy, na którym możemy gromadzić pliki dostępne dla komputerów, które są połączone z daną siecią. 

Urządzenie można wykorzystać także jako serwer internetowy, jeżeli pracujesz na serwerach HTML, PHP, CSS. Będzie to idealne rozwiązanie, przy niskich kosztach, dla osób ceniących sobie komfort użytkowania oraz wielkość urządzenia i jego cichą pracę. 

Raspberry możesz wykorzystać także jako tablet – rozwiązanie to jest nieco droższe od konkurentów, ale będzie idealną zabawą, dla osób zajmujących się informatyką czy programistką. 

Jednym z lepszych pomysłów, jest przekształcenie Raspberry Pi – jako laser domowej roboty. W tym wypadku można skorzystać z dwóch napędów DVD. Do tego trochę elektroniki i będziemy w stanie wyciąć wzory na szkle, w drewnie czy w innym twardym materiale. 

Raspberry Pi ma jeszcze więcej zastosowań, sprawdzi się jako kamera z czujnikiem ruchu, stacja meteo lub serwery gier. Jedyny limit, jaki stoi nam na przeszkodzie to oczywiście nasza własna wyobraźnia oraz pieniądze, za które musimy kupić odpowiednie akcesoria, aby skonstruować tablet lub serwer internetowy.