Robot kuchenny jest urządzeniem wielofunkcyjnym, idealnym do kuchni, w której potrzebujemy trzeciej ręki. Wybór nie jest nigdy łatwy, zwłaszcza gdy na rynku mamy do wyboru dziesiątki innych produktów, różnych marek, można odnieść wrażenie, że niektóre różnią się wyłącznie ceną. Dzisiaj pod lupę weźmiemy jeden z robotów kuchennych Zelmera, średniej półki i sprawdzimy, czy za tę cenę, możemy uzyskać dobre rezultaty. 

Robot kuchenny Zelmer ZFP1100C – wygląd, opis 

Prezentujemy robota kuchennego Zelmer, który może zostać twoim przyjacielem podczas naszych kuchennych wojaży. Urządzenie w szybki sposób pozwala przygotować posiłek, na który mamy ochotę. Urządzenie zostało wyposażone w dzieżę o pojemności aż czterech litrów, wykonaną z mocnej stali nierdzewnej. 

Produkt może działać w 12 stopniach prędkości. Zestaw został wyposażony w system planetarny, dzięki czemu ubije idealnie nasze ciasta, jajka, czy inne produkty, z których będziemy chcieli skorzystać. System planetarny umożliwia obracanie głowicy, dzięki czemu urządzenie nie zatrzyma się na twardych elementach. 

Robot kuchenny został wyposażony w silnik o mocy 1000 W – co oznacza, że jest wydajny i niezawodny. Możesz być pewien, że poradzisz sobie z każdym zadaniem. 

Jeśli nie lubisz pracować ręcznie, czyli gnieść ciast, to za pomocą jednej z końcówek możesz bez problemu poradzić sobie z każdym rodzajem ciasta, czy to do pizzy, czy chleba. 

Masz do wyboru także model z większą misą. Jest to opcja opłacalna, jeśli masz większą rodzinę, a co za tym idzie – musisz gotować więcej. Jest to świetna opcja dla osób mieszkających w więcej niż dwójkę. Urządzenie możesz regulować mocą, do własnych potrzeb. Dzięki bardzo dużej ilości obrotów na minutę możesz nadzorować przebieg ubijania. Jest to przydatne, jeśli musimy ubić lekko krem lub jeśli chcemy ubić pianę – wybierzemy oczywiście tryb najszybszy. 

Urządzenie jest wyposażone także w blokadę przy otwarciu pokrywy oraz podstawkę antypoślizgową. Urządzenie czasem może działać na dużej mocy, więc nie musimy się martwić o mokrą powierzchnię, nasz robot się nie przewróci. 

Zalety i wady robota kuchennego Zelmer 

Zaletami niewątpliwie jest moc oraz możliwość ustawienia poziomów prędkości. Zestaw jest tak skonstruowany, że nie musimy się obawiać o przestoje. Do zestawu dołączone są inne akcesoria, do ubijania, do mieszania, które pomogą nam w każdej sytuacji. 

Super opcją jest możliwość dobrania dodatkowej, większej misy. W tym wypadku nie będziemy musieli się martwić tym, że zabraknie miejsca na większą ilość osób. 

Wadami jest brak trybu turbo, który znajdziemy w innych modelach. Tryb turbo umożliwia jeszcze szybsze bicie naszych produktów, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie czasu. Brak też trybu pulsacyjnego, oznaczającego możliwość pokruszenia bardzo twardych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *