W kuchni czasem potrzebujemy pomocy. Na szczęście technologia idzie do przodu, więc również jesteśmy świadkami narodzin wielu urządzeń kuchennych. Jednym z takich urządzeń jest robot planetarny. Robisz torty, ciasta, pierogi lub pieczesz własny chleb? To idealna opcja dla ciebie! Jeśli czujesz, że masz mało czasu na przyrządzanie swoich ulubionych wypieków, bo musisz chodzić do pracy, zajmować się dzieckiem, to ta opcja pomoże Ci w najtrudniejszych momentach. Oprócz tego zaprezentujemy ranking robotów planetarnych. 

Do czego służy, jak działa? 

Urządzenie służy przede wszystkim do ubijania, wyrabiania ciasta, jajek. Sprzęt wyglądem przypomina mikser, jest wyposażony w kilka końcówek oraz akcesoriów. Umożliwi Ci pomoc w przygotowaniu ciasta na naleśniki, czy pocięciu marchewek, a także w zblendowaniu Twojego ulubionego napoju. Robot może ubijać pianę, sprzęt idealnie nadaje się do przygotowania masy na chleb lub pieczywo. Służy przede wszystkim mieszaniu, wyrabianiu ciasta, kruszeniu lodu, czy ścięciu ziemniaków na placki. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Przed zakupem sprawdź, jak urządzenie radzi sobie z produktami. Zwróć uwagę na moc, hałas, wykonanie, czy jest wykonane z tworzyw sztucznych czy też metalu, który będzie o wiele lepszym wyborem. Sprawdź też które części można myć ręcznie. Jeśli robot nie ma możliwości rozłożenia, może być problem z późniejszym jego użyciem. Sprawdź również, czy misa będzie dla Ciebie odpowiednia, czy całość modelu będzie radziła sobie z twoimi zadaniami. 

Ranking 

Przedstawiamy kilka urządzeń, które według nas powinny znaleźć się w rankingu robotów planetarnych. 

  • Robot planetarny Zelmer ZFP1100C – robot oferujący wysoką moc, 1000 W. Jest perfekcyjnym urządzeniem do kuchni, idealny pomocnik w przygotowaniu naszych dań. Do zestawu dołączone akcesoria, ze stali szlachetnej, najlepszej jakości. Cena w porównaniu do wykonania oraz jakości, jest ceną bardzo dobrą. 
  • Bosch MUM58364 – to wszechstronny robot kuchenny, w systemie planetarnym. Doskonałe rezultaty, wysoka moc. Komfort użytkowania, łatwość czyszczenia urządzenia zarówno ręcznie, jak i w zmywarce. Na wyposażeniu znajdziemy akcesoria ze stali szlachetnej, tarcze do ziemniaków, wiórków, czy drobnego tarcia. 
  • Smeg SMF01 – mikser retro, wzorowany na stylu z lat 50’. Wykonany z aluminiowego stopu. Aż 10 poziomów prędkości pracy silnika, z systemem Smooth Start. Pojemność 2,3 kg. Wysoka waga, 9,5 kilograma, jednak kompensuje to wysoka moc, oraz niezaprzeczalnie piękna obudowa, która przypomina nam te amerykańskie, z czasów wielkiego boomu gospodarczego. 

Robot kuchenny PROSPERO KM287 – kompleksowa budowa, stylowy wygląd, duża ilość akcesoriów. Siła prostoty, funkcjonalny oraz niezawodny, jakość na wiele lat. W zestawie znajdziemy akcesoria ze stali nierdzewnej, misa umożliwia umieszczenie aż 7 litrów. Specjalny system umożliwia cięcie nawet najtwardszych elementów, takich jak orzechy włoskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *