Coraz częściej na rynek wchodzą coraz to nowsze nowinki technologiczne. Z każdej strony jesteśmy bombardowani nową technologią, która jest tworzona dla ludzi, przez ludzi. Urządzenie te wspierają nas w codziennych obowiązkach, od robota 

kuchennego, do robota mopującego. Przedstawiamy ranking – najlepszych urządzeń mopujących na rynku. 

Czym jest robot mopujący? 

Robot mopujący ma za zadanie czyścić podłogi. Jest to małe urządzenie, które porusza się według swoich czujników. Może działać w dwóch trybach – na sucho oraz na mokro. Wystarczy jedynie zmienić ściereczkę, na taką która zbiera brud lub na wilgotną. Obie opcje pomogą nam i to bardzo, za pomocą aplikacji możemy sterować ruchami robota, ustawić jego zakres działania, gdzie ma się zatrzymać. Robot jest na tyle inteligentny, że ominie przeszkody i wyczyści każde zakamarki. Bateria urządzenia starcza na średnio dwie godziny pracy. Roboty lepszej marki mogą wyczyścić aż 150 metrów kwadratowych powierzchni, za jednym razem, a czas ładowania nie jest wcale taki długi. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie? 

Zanim zdecydujemy się zakupić sprzęt, musimy sprawdzić jego parametry. Ważnym jest, żeby robot działał dłużej niż optymalny czas, sprawdź, ile średnio trzeba, żeby naładować jeden akumulator. Zobacz jakie czujniki zostały dodane i czy jest głośny. Robot będzie pracował najczęściej gdy nas nie będzie, więc hałas nie musi być problemem. Możemy ustalić również wirtualne ściany, które robot będzie respektował i nie wyjedzie dalej niż sami zaznaczyliśmy, w aplikacji lub na telefonie. 

Ranking 

Mamy dla was kilka urządzeń, wybranych ze względu na ich jakość, oraz cenę. Zapraszamy do rankingu robotów matujących. 

Xiaomi Mi Robot 2 Roborock S6 – w cenie 2399 zł. Jest to odkurzacz i mop w jednym. Wyposażony w turboszczotki, moc ssania 2000 Pa. Posiada inteligentny algorytm sprzątania, nowoczesne technologie nawigacji, zdalne sterowanie za pomocą aplikacji, czujniki gwarantujące bezpieczeństwo robota. 

HOBOT Legee 668 – w cenie 1799 zł. Robot myjący, który samodzielnie odkurza oraz czyści na mokro i sucho płaskie powierzchnie. Ma niewielkie rozmiary, system nawigacyjny i oferuje długi czas pracy. Posiada 4-stopniowe oczyszczanie FastBrush, który działa z bardzo dużą mocą, umożliwiając niesamowite wyniki. 

Everybot RS700 – w cenie 1099 zł. Robot mopujący, do czyszczenia wszystkich powierzchni, prosty w obsłudze, smukła budowa, dwie bardzo szybkie przeciwbieżne 

głowice, 8 trybów pracy, tryb turbo, manualny za pomocą pilota. Posiada także system wykrywania upadku, dzięki czemu może zapobiec zniszczeniu. 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2 S50 -w cenie 1599 zł. Akumulator wydajności 5200MaH, odkurzacz wraz z urządzeniem mopującym w jednym. Samodzielna praca lub za pomocą pilota. Czujniki gwarantują wysoką skuteczność. Wyjątkowa moc ssania. Cicha praca oraz mocna bateria, to bardzo dobre zalety tego urządzenia. Do zestawu także stacja ładująca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *